Get Adobe Flash player

Pierwszy koncert odbył się w 2010 r. w sali klubowej Hotelu Pro-Vita  i to atmosfera wielkiej radości z występów artystów oraz entuzjastyczne ich przyjęcie przez publiczność stanowiły kanwę do organizacji kolejnych Przeglądów… w następnych latach.

Jeszcze jesienią tego roku Małgorzata Szmidt zorganizowała plener malarski „Kołobrzeg-moje miasto..”, którego efekty można było podziwiać na wernisażu w RCK. Swoje prace pokazało tam przeszło 50 osób.

I już w RCK także odbyły się kolejne :  II i III  Przeglądy Twórczości Osób, Którym Wędruje Się Trochę Trudniej..   gromadząc coraz większe rzesze osób występujących jak i oglądających .

Te piękne, wzruszające,  jedyne w swoim rodzaju koncerty już w trakcie III przeglądu spowodowały, że na widowni zabrakło nie tylko miejsc siedzących , ale i stojących,  dlatego też w roku 2013 IV już Przegląd…    odbył się w hali Milenium gromadząc 100  wykonawców i przeszło 700 osobową publiczność.


          Organizatorka podkreśliła, że właśnie ta uroda świata sztuki tak pokazywanej ma wielką moc przyciągania ludzi o dobrych sercach. Z roku na rok przybywa osób, które wspierają organizację imprez poprzez swoje bezpośrednie jak i finansowe wsparcie.
Coraz więcej  jest także młodzieży, która wspiera artystów w formie
wolontariatu.
Także ważnym wydarzeniem było otrzymanie przez pomysłodawczynię i organizatorkę Przeglądów…  w 2013 r. Konika kołobrzeskiego. Małgorzata Szmidt podkreśliła, że tą zaszczytną nagrodę odbiera w imieniu artystów, ich rodziców i terapeutów, bo to oni są prawdziwymi bohaterami koncertów.


Autorką publikacji jest WIOLETA RABIEJ.
Osoba „Której wędruje się trochę trudniej”, ale nie jest to dla niej przeszkodą
w realizacji swojej największej pasji, pasji pisania.

8 listopada 2014 r.  w kołobrzeskiej Hali Milenium odbył się już V,  jubileuszowy, Przegląd Twórczości Osób, Którym Wędruje Się Trochę Trudniej…”  Małgorzata Szmidt, pomysłodawczyni i organizatorka przeglądów, po powitaniu artystów i przybyłych gości, przypomniała jak kształtowała się droga wszystkich imprez, których głównymi bohaterami są dzieci, młodzież i dorośli z kołobrzeskich placówek o profilu integracyjnym i specjalnym.
                   Po tym krótkim rysie historycznym  prowadząca oddała głos prezydentowi miasta.
P. Janusz Gromek wraz z  P. Anną Mieczkowską uroczyście otworzyli V już Przegląd Twórczości…
Miłym niewątpliwie akcentem było obdarowanie P. Małgorzaty Szmidt przez prezydenta szklanym aniołem ze słowami.. „anioł dla anioła” , a potem wszyscy zgromadzeni goście mogli oglądać kolejny przepiękny pokaz umiejętności artystycznych dzieci, młodzieży, dorosłych nie tylko już z kołobrzeskich placówek. Wystąpili także podopieczni z Fundacji „Słoneczko” o/Rymań, DPS-Nowe Bielice i uczniowie ze Szkoły w Mrzeżynie z oddziałami integracyjnymi. Wiersze, piosenki, inscenizacje, układy taneczne wszystkich osób występujących w tym roku dostosowane były do tematyki wiodącej: „TOLERANCJA”. Wszyscy artyści byli oklaskiwani serdecznymi brawami, nie brakło, jak co roku, wzruszeń i łez. Każdy z występujących (120 osób) otrzymywał atrakcyjne paczki i pamiątkowe koszulki z logo imprezy-wszystko to dzięki darczyńcom. W tych koszulkach uczestnicy pojawili się na wielkim finale, gdzie zaśpiewano wspólnie piosenkę :

MY TEŻ MOŻEMY SIĘ ŚMIAĆ,
NIE PATRZCIE NA NAS TAK DZIWNIE.
ŻYJEMY TUTAJ WŚRÓD WAS,
NORMALNIE UMIEMY MYŚLEĆ. 

NAM TEŻ COŚ MOŻE SIĘ  ŚNIĆ
I SERCA MOGĄ BIĆ SZYBCIEJ
NIE MUSI WCALE TAK BYĆ ,
ŻE PATRZYSZ NA NAS TAK DZIWNIE…”  

               Wiele osób płakało.  
Organizatorka pogratulowała i podziękowała wszystkim wspaniałym artystom. I  tak zakończyła się oficjalna część tej imprezy,  wpisującej się, jak co roku w obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Potem już artyści, rodziny,  goście korzystali z poczęstunku przygotowanego przez rodziców (pyszne ciasta) jak i sponsorów.
Spotkamy się znów za rok!

VI edycja Przeglądu Twórczości Osób, „Którym Wędruje Się Trochę Trudniej”, przygotowana po raz pierwszy przez Fundację „Uwierzcie w nas”, jak zwykle wplotła się w obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji.

14 listopada 2015 r. płyta kołobrzeskiej hali Milenium zmieniła się w scenę dla wyjątkowych artystów. Tegoroczna impreza przebiegała pod hasłem BRATERSTWA, które w obliczu wydarzeń
w Paryżu nabrało innego wymiaru. W swoim przemówieniu otwierającym tegoroczny przegląd Prezes Fundacji Małgorzata Szmidt wyraziła solidarność z rodzinami ofiar tej tragedii.
W sobotnie popołudnie halę odwiedziło ponad stu wykonawców i wielu przyjaciół, znajomych, którzy w tym dniu chcieli podziwiać i oklaskiwać artystów. Na scenie zaprezentowały się osoby
z ośmiu kołobrzeskich placówek, od maluchów z integracyjnych przedszkoli, po młodzież
i dorosłych z placówek o profilu integracyjnym i specjalnym. Nasze zaproszenie przyjęli również goście z Karlina (NOREW) i Rymania (Fundacja Słoneczko).

Jak co roku aktorzy zaprezentowali swoje aktorskie umiejętności, talenty i mogli przeżyć swoje pięciu minut w blasku reflektorów. Ich rodzice, opiekunowie i terapeuci mieli możliwość wspólnego przeżywania barwnego widowiska. Natomiast słowa piosenki finałowej „My też możemy się śmiać, nie patrzcie na nas tak dziwnie…” powinny być przesłaniem dla nas wszystkich.


Prezes naszej fundacji przyjęła zaproszenie i 12 grudnia 2015 r. wybrała się do Warszawy na
galę Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”.
Podczas tej uroczystości, odbyła się 
premiera Kalendarza gwiazd Businesswoman & life 2016.

Podczas tej charytatywnej imprezy zaprezentowano kalendarz gwiazd (m.in. pozowały Ewa Błaszczyk, Agnieszka Rabiańska, Krystyna Czubówna, Karolina Kaim, Maryla Rodowicz, Anna Wicha, Anna Wyszkoni, Jolanta Grocholska, Alicja Majewska, Alicja Wojciechowska, Alicja Węgorzewska, Magdalena Manuela Radke, Anna Wendzikowska, Agata Wendzonka, Iwona Pavlović, Dorota Hryniewiecka-Firlej), ze sprzedaży którego całkowity dochód przeznaczono na konto Fundacji p. Ewy Błaszyk. Również środki z licytacji obrazów (prowadziła p. B. Kurdej -Szatan) zasiliły ww. cel. W swoim wystąpieniu p. Ewa Błaszczyk serdecznie podziękowała za przeszło 50 tys.zł, które udało się zebrać, przedstawiając jednocześnie priorytety działań jej organizacji jak i plany na przyszłości. Całość uświetniły swoimi recitalami Iwona Węgrowska i Lidia Kopania. Odbyły się również pokazy mody firm sponsorujących imprezę. Konferansjerkę prowadziła Anna Wendzikowska. Końcowym akcentem było losowanie kilkunastu wizytówek zaproszonych gości i wręczenie nagród. P. M. Szmidt znalazła się w gronie „szczęśliwców”otrzymała świąteczny stroik. Miejmy nadzieję, że nasza Fundacja w przyszłości będzie mogła również proponować takie imprezy dla przyjaciół naszych podopiecznych.


„Czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia”
to także czas myślenia o innych, pochylenia się nad ich niekiedy trudną drogą… choinka
zwłaszcza dzieci. Łącząc się z potrzebami osób będących w trudniejszej
sytuacji życiowej, zarząd Fundacji, przy współudziale zaprzyjaźnionych darczyńców,
przygotował świąteczne paczki. Zostały one wręczone dzieciom
w jednej ze szkół gimnazjalnych (Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu)
oraz mamie samotnie wychowującej kilkoro dzieci.
Dodatkowo częstowano dzieci owocami i słodyczami. To były piękne
i wzruszające dla nas chwile. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy
przyjaciołom naszej Fundacji, którzy wspierają otwartym sercem nasze działania.


8 kwietnia znany kołobrzeski fotograf p. Karol Skiba fotografował podopiecznych Fundacji „Słoneczko”
z Rymania. Na początku p. Karol serdecznie się ze wszystkimi przywitał. Sesja fotograficzna odbyła się koło Kamiennego Szańca 
i w Muszli Koncertowej. Miałam szczęście, że mogłam w tym uczestniczyć. Zostałam zaproszona przez p. Krystynę Fijołek z Rymania. Mogłam zobaczyć wspólną zabawę, która dała wiele radości
i zadowolenia. Zobaczenie tak wiele uśmiechu na twarzach osób niepełnosprawnych bardzo mnie ucieszyło. Są kochani i tak samo jak my wszyscy są dziećmi Boga. Pan Karol wspaniale nawiązał z nimi kontakt, a oni ślicznie dostosowywali się do jego propozycji. Było wiele śmiechu, serdeczności. Wszyscy się cudownie bawiliśmy. Powstaną z tych zdjęć duże obrazy fotograficzne, które zostaną zaprezentowane na uroczystym, wyjątkowym wernisażu w maju.

Wiola Rabiej, jedna z osób, który wędruje się trochę trudniej.


6 maja 2016 r. o godz. 17:00 w Muzeum Oręża Polskiego odbyło się oficjalne otwarcie
Wernisażu  fotograficznego pt. „My też …”,
który ukazuje różne formy aktywności dzieci, młodzieży i dorosłych
z kołobrzeskich placówek o profilu integracyjnym i specjalnym.
Do stworzenia tych prac zaproszeni zostali kołobrzescy fotograficy.


18 listopada 2017 roku o godz.16 do w kołobrzeskiej Hali Milenium, odbył się „VIII Przegląd Twórczości Osób, Którym Wędruje Się Trochę Trudniej”. Hasłem przewodnim była”Przyjaźń”.
Przegląd rokrocznie wpisuje się w obchody: Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Z roku na rok artystom towarzyszy coraz szersze grono odbiorców. Cała impreza oparta jest na idei otwartych serc darczyńców.

http://www.informacje.kolobrzeg.pl/index.php/kultura/5151-koncert-przyjazni-wideo


17 XI 2018 r. w Hali Milenium odbył się IX „Przegląd Twórczości Osób, Którym Wędruje Się Trochę Trudniej”.
Repertuar artystów nawiązywał do rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Gościem specjalnym był Chór KOMBATANT pod dyrygenturą p. Jolanty Wójcik – Oszmaniec i akompaniamentem p. Krzysztofa Subocza.

18 maja 2019 r. bohaterowie naszej fundacji oraz wspaniali wolontariusze uczestniczyli w XVIII edycji regat Smoczych Łodzi na rzece Parsęcie w Kołobrzegu. Ekipa Fundacji „Uwierzcie W Nas” na rzecz Osób Którym Wędruje Się Trochę Trudniej osiągnęła świetny wynik bawiąc się przy tym doskonale.
Bardzo dziękujemy za radosny udział i gratulujemy całej załodze!


Jubileusz, Jubileusz…
tak świętowaliśmy 16 XI 2019 r. swoje 10-lecie

 


Spotkanie z rodzicami i nauczycielami img-20200203-wa0002

W sobotę 1 lutego br. Fundacja „Uwierzcie w nas” wraz ze Szkołą Podstawową nr 1 w Kołobrzegu zorganizowały spotkanie dedykowane rodzicom i terapeutom dzieci ze spektrum autyzmu. Gościem specjalnym była Pani Małgorzata Dobrowolską ze Szczecina, mama syna w spektrum. Prowadzi ona z nim od kilku lat edukację domową w oparciu o Program Son-Rise ®  – niedyrektywną terapię osób z autyzmem z USA. Wprowadzenia do założeń tej terapii oraz sposoby wykorzystania jej elementów  w szkole przedstawiła Jowita Musiał, nauczyciel wspomagający w SP 1. Pani Małgosia podzieliła się swoimi doświadczeniami oraz przekazała zebranym praktyczne wskazówki. Szczególną uwagę zwróciła uczestnikom na ich pozytywną postawę w trakcie terapii Son-Rise ®. Obie panie były uczestniczkami kursów terapii Son-Rise ®.
Dziękujemy za liczne przybycie i udział w tym spotkaniu.


resized_20200424_130630                           resized_20200424_130701

W dniu 24 kwietnia 2020 roku fundacja przekazała ponad trzydzieści paczek żywnościowych dla dzieci z niepełnosprawnościami i ich rodzin znajdujących się w losowo trudnych warunkach.

Zarząd Fundacji „Uwierzcie w Nas – na rzecz osób, Którym Wędruje Się Trochę Trudniej…” składa serdeczne podziękowania Społem Kołobrzeg sp. z o. o. za przygotowanie i bezpłatne dostarczenie paczek dla rodzin w potrzebie.

20200424_131108

 

 

 

 

Maj 2020
P W Ś C P S N
« Maj    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031